PREDSTAVENIE ZNAČKY VIVI&LULU – predajne dámskej módy

Kvalita, Šarm, Rafinovanosť, Pohodlie.

Na týchto štyroch pilieroch postavila značka VIVI&LULU – predajne dámskej módy – svoje hodnoty.

VIVI&LULU predstavuje módu pre ženu súčasnosti, módu, ktorá je nezávislá, dizajnovo svieža a zároveň rafinovaná. Módne kolekcie na seba navzájom naväzujú, sú komplexné, vhodne sa dopĺňajú, sú prirodzené a pohodlné.

Kvalita, spracovania modelov, špičkové materiály a kretívne technológie Vás nadchnú a zároveň vyjadria Vašu osobnosť.

Kolekcie sú prezentované v dokonalom spojení s dizajnom predajne, ktorý spája prírodné materiály, históriu a tradície s hi-tech zariadením a novými prvkami v prezentovaní jednotlivých modelov.

VIVI&LULU ponúka ženám oblečenie pre každý okamih, každú náladu, každú príležitosť, proste VIVI&LULU miluje každodenný život.

Slow fashion*

Since 2012

Vivi&Lulu Concept store PIEŠŤANY, Teplická 29.
Fasáda predajne VIVI&LULU
Interiér obchodu.

Interiér, ktorý sa rodil ako dieťa 9 mesiacov, vychádza z filozofie, všetko, čo je prírodné a dá sa obnoviť, je potrebné zachovať a zrekonštruovať. Ostatné doplniť zariadením a technológiami podľa najmodernejších trendov v interiérovom dizajne.

Interiér predajne VIVI&LULU

Kompletná rekonštrukcia obchodného priestoru, ktorý v minulosti slúžil ako predajňa obuvi Baťa, bola náročná. V roku 1927 bol obchodný priestor zväčšený a obnovený, dôkazom čoho je listina, nájdená zamurovaná v stene interiéru. Neskôr tu bola, v celých v Piešťanoch a okolí známa, drogéria Beitl.

Rekonštrukcia

Rekonštrukcia objektu začala v januári 2017.

Najskôr boli odstránené staré podlahy, tapety zo stien, stará omietka a sadrokartónové podhľady. Po odstránení sadrokartónového stropu a palachu sa objavili na strope pôvodné drevené trámy, ktoré boli náročným technologickým postupom obnovené do dnešnej podoby. Zo stien boli odstránené staré omietky. Tehlová stena, doplnená kusmi pieskovcov, nám prezradila stavebné postupy použité na prelome tisícročí. Rekonštrukcia steny trvala 4 mesiace, než dostala dnešnú podobu.

Pôvodná tehlová stena doplnená pieskovcom.
Závesný systém

bol navrhnutý a vyrobený špeciálne pre túto predajňu, podobne ako interiérové ​​zariadenia a špičkové osvetlenie, ktoré tu bolo inštalované, sú výrobky a produkty výlučne slovenských výrobcov.

Ako čerešnička na torte v interiéri, je nábytok a zariadenia predajne.

Recepčný pult a interiérové ​​prvky

sú z ručne opracovaného masívneho dubu, ktorý začal rásť približne v roku 1717 v oblasti Dúbrava pri Stupave. Drevo je výhradne z jedného stromu, ktorý sa v dôsledku ťažkých poveternostných podmienok zlomil a zvalil na zem. Nevyužitý ležal až do roku 2016. Majiteľa ateliéru REM ART 3 Jakuba Rybárov zaujala textúra a štruktúra tohto stromu, ktorá je nezameniteľná a príznačná len pre najstaršie duby, pochádzajúce z obdobia Márie Terézie, keď v umeleckom zobrazovaní dominovalo Baroka.

Drevený nábytok.
Sedacia súprava a kreslo

boli ručne vyrobené na mieru majstrami a bývalými pracovníkmi známej nábytkárskeho značky KANAPA, ktorí pod vedením majiteľa pána Ulehlu, ktorého spoločnosť pôsobí  areále v Priepastnom, kúsok od mohyly M. R. Štefánika pri Bradle. Dlhé roky tu vyrába čalúnený nábytok nielen pre slovenských a českých zákazníkov, ale šili aj pre také svetové dizajnérske nábytkárov ako ROLF BENZ Germany.

Skušobné kabíny.
Koženné kreslo.
Osvetlenie predajne VIVI&LULU

realizovala spoločnosť ECOLOGIC, ktorá navrhla a dodala špičkový produkt pre retailové osvetlenie, nový systém Tunable white, od slovenského výrobcu OMS, ktorý sídli v dedine Dojč pri Senici.

Osvetlenie predajne s tunable white.

Nezabudnuteľnú atmosféru pri návšteve predajne dotvára osvetlenie recepčného pultu, ktoré je autorským dielom dizajnéra Michala Staška a slovenskeho výrobcu a šikovných rúk slovenských majstrov spoločnosti GLASS LPS z východného Slovenska z Medzilaboriec.

Osvetlenie recepčného pultu.

*„Slow fashion“ predstavuje nový fenomén, priam revolúciu vo vnímaní módy. Vyznávači slow fashion bojkotujú masovú produkciu, medzinárodné reťazce a menej kvalitne módne kúsky, ktoré môžu o krátku dobu vyhodiť do koša.

Pomalá móda dbá na kvalitu a ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Pomalá móda predstavuje značky miestnych dizajnérov a výrobcov, ktorí sa zameriavajú na kvalitné kúsky oblečenia, ktoré naozaj niečo vydržia. To samozrejme o čosi viac stojí, takže za kvalitu si budete musieť priplatiť. Kvalitné materiály a nadčasové vzory, či strihy vám však vydržia viac ako len jednu sezónu a nikdy nevýjdu z módy.

Dizajn: VIVI&LULU – predajne dámskej módy: Staško dizajn