Zobrazuje sa všetkych 15 výsledkov

Ortigia Sicilia

Ortigia Sicilia je malá talianska spoločnosť vyrábajúca mydlo a vône, ktorá bola založená na Sicílii v roku 2006. Luxusný sortiment mydiel, vôní, krémov, sviečok a pleťových vôd je vyrobený z prírodných produktov pôvodom zo Sicílie a je inšpirovaný estetikou, farbami a vôňami najhistorickejšej a najtropickejšej oblasti Talianska.

Parfumy destilujeme z kvetov zo Sicílie majster parfumér Lorenzo Villoresi. Základom všetkých produktov Ortigia Sicilia je prírodný parfum a prírodné zložky: olivový olej, rastlinný glycerín a organické farby. Žiadne SLS, nikel alebo silikón. Výrobky neboli testované na zvieratách. Tradičné produkty, bez parabénov, sú vyrobené  s modernou etikou a integritou.

Ortigia Sicilia

Všetky výrobky Ortigia Sicilia vyrábajú malé rodinné spoločnosti v Taliansku, ktoré sa pýšia kvalitou svojich výrobkov. Obaly produktov Ortigia sú vysoko dekoratívne a a námety sú čerpané z exotických sicílskych obrazov a farieb.

Názov Ortigia Sicilia pochádza z malého ostrova, ktorý leží na okraji starobylého opevneného mesta Siracusa na juhovýchodnom pobreží Sicílie. Ulice Ortigie sú plné nádherných budov s barokovými fasádami s výhľadom na more z troch strán. Táto časť ostrova sa nachádza na juhovýchodnej strane Sicílie a vďaka svojej blízkosti k Afrike a takmer tropickému podnebiu je známa ako „la Sicilia Orientale“. Na bohatej sopečnej pôde Etny – najvyššej aktívnej sopky Európy – sa nachádzajú stovky pomarančových a citrónových hájov – jediné miesto, kde rastú krvavé pomaranče – tiež grapefruitové stromy, mandle, pistácie, šafran, vinič, olivy a kaktus.

Ortigia Sicilia

Sicília je obohatená o pestrú históriu dobývania, invázie a asimilácie. História ostrova, ktorá sa odráža v jedinečne bohatej a vrstvenej kultúre, ktorá sa dnes nachádza na Sicílii, inšpirovala vytvorenie radu Ortigia Sicilia.