Hľadáte originálny módny doplnok? Hodvábna šatka určite patrí do šatníka každej ženy. Dokážete ňou vykúzliť originálny a nápaditý outfit. Zabudnite na to, že hodvábna šatka patrí len na krk. Prinášame Vám typy, ako a kde šatku uviazať.

HODVÁBNE ŠATKY POUŽITÉ NA NAŠICH PREDAJNIACH

 

Hodvábna šatka uviazaná na kabelke

Ak chcete zabaliť hodvábnu šatku do kepru, začnite tým, že šatku zložíte do trojuholníka a potom ho niekoľkokrát preložíte do dlhého tenkého pásika. Potom zviažte prúžok šatky do uzla na jednom konci rukoväte a keper omotajte okolo rukoväte tak, aby ste pevne prešli k druhému koncu rukoväte. Nakoniec na druhom konci zauzlite a hodvábnu šatku upravte podľa seba. 

Ďalšou skvelou technikou je voľný uzol, ktorý šatke umožňuje voľnejšie visieť z rúčok vašej obľúbenej kabelky. Dá sa použiť na takmer akúkoľvek tašku, aby jej dodal nový charakter a šmrnc, ale skvele vynikne na vašej každodennej taške, ktorá môže vykazovať určité známky opotrebovania. Rovnako ako pri keprovej metóde, šál zložte do dlhého úzkeho pásika. Tentokrát uviažte voľný uzol v strede pásika šatky a nechajte oba konce voľne visieť pozdĺž prednej fasády tašky. 

Ďalším spôsobom ako zakomponovať hodvábnu šatku je, že ju nahradíte pôvodným ramenným popruhom na taške. Vytvoríte si tak originál, ktorý zaručene nik nemá a Váš outfit dostane úplne iný nádych.

hodvabna satka

Hodvábna šatka vynikne vo vlasoch

hodvabna satka

Twilly šatky vyzerajú vo vlasoch super roztomilo a žensky a sú k nim šetrnejšie ako gumička do vlasov. Pri zaväzovaní do vlasov si dávajte pozor, aby ste si vlasy nezachytili do drdola alebo uzla. Trendy sú turbany, čelenky a ak disponujete dlhšími vlasy určite si ju vpleťte do vrkoča či zaviažte okolo copu.

Zopnite si vlasy do copu. Keper prevlečte cez slučku vašej čelenky pod chvostom, aby ste ju zaistili. Rozhodnite sa, či chcete, aby keper vytvoril jednu alebo dve časti vášho vrkoča. Po prvé, väčšinu keperu nechajte na jednej strane, pričom jeden koniec vlasovej gumičky bude mať len toľko, aby držala na mieste. Aby ste dosiahli dve časti, uistite sa, že stred kepru je zaistený pod pásom. Začnite si zapletať vlasy, pričom keper použite na jednu alebo dve časti vrkoča. Zaistite koniec farebne zladeným pásikom.

Hodvábna šatka na krku

Prehnite jeden koniec k druhému, aby ste vytvorili trojuholník. Na jednej strane šatky uviažte uzol. Uviažte si ho okolo krku a vytvorte tento vzor.

Zložte šatku do polovičného trojuholníka. Vezmite si to okolo krku. Uviažte uzol s voľnými koncami.

Zložte šatku do tenkého pásika. Vezmite si ju okolo krku a urobte uzol.

Hodvábna šatka ako štýlový doplnok

Šatku môžete prevliecť cez dve slučky na opasku, na jednej strane gombíka a zaviazať jednoduchým uzlom, aby ste pridali štipku farby vášmu outfitu. 

Hodvábna šatka krásne vynikne aj ako doplnok na bielej košeli či už vo forme opasku alebo ako kravata. Je len na Vás aký druh si vyberiete.

Skvelá alternatíva k náramku, vytvára jedinečný kúsok pre vaše zápästie. 

Keper preložíme pozdĺžne. Umiestnite zápästie do stredu kepru a obtočte si každý koniec okolo zápästia. Nakoniec uviažte jednoduchý uzol. Ak Vám viazanie na uzol nevyhovuje, zaviažte mašľu.

Jednou z najikonickejších šatiek sú hodvábne šatky nazývané Twilly. Prvá hodvábna šatka uzrela svetlo sveta v roku 1937.

Pridaj komentár