JESEň zima 2023/2024

Pred niekoľkými týždňami na fashion weeku v Londýne, Miláne, Paríži a New Yorku  návrhári predstavili farby, ktoré majú definovať tohtoročné trendy jeseň a zima 2023.

Tento rok sa rôzne značky nebáli ísť po nebojácne odtiene, ktoré pôsobia výrazne, živo ba dokonca energicky. Tohtoročnou stálicou je bez pochýb VIVA MAGENTA. Táto farba je plná ženskosti vyjadrujúc osobnosti a charakter osoby. Jednoducho povedané nestratíte sa v nej. Vhodnou alternatívou magenty je ružová v odtieňoch ako napríklad hot pink alebo jemnejšia candy pink. Aj takto vyzerajú trendy jeseň a zima 2023.

Ďalšími farbami tohto obdobia budú neutrálne odtiene a to čierna, šedá a béžová. Tieto farby vždy v móde boli a určite sa nechystajú len tak odísť. Keďže ide o neutrálne odtiene, odporúčame ich pre všetky typy pleti a nájde sa v nich každá z vás. Ich výhodou je nadčasovosť a jednoduché kombinovanie s inými farbami alebo vzormi.

Ak to celé zosumarizujeme, tohtoročné farby uspokoja široké spektrum chutí.

YAYA trendy jeseň zima 2023/2024

modne trendy jesen zima 2023

Vzory jeseň a zima 2023

Po predstavení farieb sme zistili, že túto zimu budú v móde kvetinové vzory, ktoré si väčšina z nás asociuje s letným obdobím. Ale áno, je to skutočne tak. Pokiaľ máte plný šatník šiat z našich predchádzajúcich kolekcií nemusíte zúfať. Pomocou rôznych vrstiev ako napríklad kožených búnd, košieľ, cardiganov, voľnejších svetríkov a rolákov môžete vytvoriť unikátny outfit. Nadčasovými klasikami sú vzory ako napríklad pepita, tartan alebo glen check. Tieto vzory, v závislosti od veľkosti, môžete kombinovať medzi sebou a ideálnymi farbami sú kombinácie čiernej a bielej, hnedá a modrá.

Trendy vrstvenia 

So zimou a studeným počasím prichádzajú neodmysliteľné vrstvy. Vrstvenie oblečenia často vedie k jedinečným kombináciám, no samozrejme, netreba to preháňať. Najčastejším kombinovaním farieb je spájanie farieb, ktoré sú kontrastné. Hovoríme napríklad o kombinovaní hnedej a modrej, bielej a čiernej alebo fialovej a žltej. Skratka ide o farby, ktoré sú si oproti na farebnom kolese. Pri tomto type kombinovania je vhodné použiť najviac tri farby. Ďalej môžeme kombinovať vzory. Menšie s väčšími, výraznejšie s menej výraznými. Odporúčame, držať sa najviac dvoch vzorov, aby ste v nich nestratili. V posledným rokoch sú trendy monochromatické outfity, pri ktorých sa držíme len jedného farebného odtieňa. Pôsobí to veľmi sofistikovane. Trendovou farbou pri monochromatickosti sú odtiene hnedej a béžovej. Tieto odtiene idú ku skoro každému typu pleti a dokážu pôsobiť neformálne, ale aj elegantne. Skutočne netreba pochybovať o kráse hnedej a jej odtieňoch.

modne trendy jesen 2023
modne trendy jesen 2023

Dámska móda – Košele, sukne, nohavice

Klasická košeľa je jedným z najdôležitejších kúskov pokiaľ ide o vrstvenie. Dá sa nosiť samostatne so sukňou, nohavicami alebo s kostýmom pre business formal/casual outfity. Pre menej formálne udalosti voľte voľnejší strih, poprípade aj pánsku košeľu. Dá sa využiť ako praktická vrstva k tielkam, užším rolákom alebo voľnočasovým šatám. Možností je skutočne neúrekom či už si vyberiete klasickú bavlnenú alebo vzorovanú flanelovú. Túto jeseň sa určite nevyhnete sukniam a nohaviciam. Pokiaľ zvolíte sukňu, pre jesenné obdobie radšej siahnite po dlhšej, či už jednofarebnej alebo vzorovanej v zemitých farbách. V posledných piatich rokoch vidíme, že sa nám vytrácajú úzke strihy nohavíc a tie širšie prichádzajú. Znova populárnymi sú takzvané zvony s klasickou dĺžkou. Výhodou týchto širokých strihov je pohodlie, zakrytie nechcených partií a izolácia v chladnejších obdobiach.

Veľké bundy, kabáty a kožuchy

Nestarnúcou klasikou je, samozrejme, kabát a bunda, ktoré musia bezpodmienečne visieť v každom šatníku. Tento rok trendy jeseň a zima 2023 je znovuzrodenie klasických kabátov s dĺžkou po kolená alebo dlhšie a širokými ramenami. Tieto strihy náramne pripomínajú strihy Giorgia Armaniho z 80-tych rokov. Najlepšie materiály pre tieto kabáty je vlna, pre ľahší pocit kašmír. Pokiaľ ide o klasické perové bundy, vrelo vám odporúčame najnovšie kolekcie od Rino Pelle, ktoré môžete nájsť u nás. Tieto bundy vyčnievajú svojou vysokou kvalitou a štýlovými talianskymi strihmi. Napriek tomu, že časy Elizabeth Taylor sa skončili, kožuchy prišli späť. Kontroverznú nutriu, líšku či dokonca norku dnes už nahradili vlákna z polyesteru a akrylu ale ich pompéznosť a šmrnc im zostali.

bundy, kabaty, kozuchy zima 2023
doplnky zima 2023

Doplnky JESEŇ ZIMA 2023

Správny outfit sa nezaobíde bez doplnkov. Pre jeseň a zimu je treba voliť doplnky vo viac tlmených farbách. Striebro pôsobí studeno, preto je lepšou voľbou klasické zlato. Žiadna žena sa nezaobíde bez kabelky. Kvalita nad kvantitu, preto my by sme volili kabelky od talianskej značky Gianni Chiarini, ktoré sú u nás dostupné. Excelujú svojím talianskym dizajnom a kvalitnými materiálmi z oblasti Florencie. Tieto kabelky, z pravej kože, vydržia desaťročia a ich vzhľad nevyjde z módy len tak. Praktickým doplnkom sú šály a šatky. Predovšetkým tie oversized, v ktorých vám určite nebude zima a vyniknete. Pre pohodlné nosenie a tepelnú izoláciu zvoľte kašmír, pre eleganciu skôr hodváb.

Módny trend tvaru presýpacích hodín

Nadviazaním na široké ramená kabátov sme ďalej mohli vidieť extrémne zvýraznenie hrudníka a bokov pričom pás zostal úzky. Tento typ strihu, nazývaný aj presýpacie hodiny, si často spájame s herečkami ako Joan Collins a Joan Crawford. Vyzerá, že tento štýl sa znovu vracia na scénu a pre dosiahnutie tohto efektu sa najčastejšie pridávajú veľmi široké a masívne ramenné vypchávky do kabátov alebo sák.

Pre menej extrémny vzhľad sú vhodné košeľové šaty s opaskom alebo kombinácia šatov so širším strihom a opaskom. Výhodou tohto strihu je nielen krásne zvýraznenie ženskej postavy ale aj zakrytie nedokonalostí, ktoré ponúka.

modny trend presypacie hodiny

 

Ako môžeme vidieť, trendy jeseň a zima 2023 na tohtoročné chladné obdobia búdu plné farieb, vzorov a inovatívnych strihov. Znovu sa nám vracajú prvky z minulého storočia a zdá sa, že móda naberá smer propagujúci kvalitu. Veľký šatník sa dnes stáva skôr záťažou a volí sa možnosť kapsulového šatníka, pretože občas menej je viac.

Pridaj komentár