Trendy v dámskej móde, ktoré Vám predstavíme v tomto článku, Vám pomóžu zorientovať sa, čo sa bude nosiť túto jarnú a letnú sezónu 2024. Zimné obdobie sa nám pomaly ale isto končí a nadchádzajúca sezóna jar/leto prináša novinky z módnych prehliadok. Toto obdobie sa oblieka do pestrých, výrazných, ale aj klasických a neutrálnych farieb. Uvidíme netradičné kombinácie, vyzývavé strihy, ale aj klasickú a neprovokatívnu módu. Skutočne bude z čoho si vyberať. Značky ako Prada, Balli alebo aktuálna hviezda Raf Simmons sa odpútali od minuloročných trendov a v sezóne jar leto 2024 prišli s novými, unikátnymi nápadmi.

Farby, ktoré ovplyvnia trendy v dámskej móde 2024

Farba roka 2024

Minulý rok sme videli ako farba magenta s jej variantami rezonovala v našich šatníkoch a na módnych prehliadkach. Tak isto výrazné farby ako fiery red, fired brick alebo miernejšie neutrálnejšie ako lava smoke a pale khaki.

Tohtoročnou farbou sezóny jar leto 2024 sa stala farba peach fuzz. Na prvý pohľad v nej vidíme jemnosť, hravosť a mladosť, táto farba je teplá, moderná a zdôrazňuje eleganciu nositeľky, nepôsobí nevkusne alebo staro. Ide perfektne k tmavším odtieňom pleti, ale nájde si svoje miesto aj pri bledších odtieňoch. Ide výborne ku kontrastným farbám ako napríklad k modrej alebo k podobne ladeným teplým farbám hnedej, béžovej poprípade ružovej. O farbe sezóny ziskate podrobnejšie informácie na stránke PANTONE.

pantone farba roka 2024 peach fuzz 13-1023, trendy v dámskej móde 2024
trendy farby roka 2024, trendy v dámskej móde 2024, novinky v dámskej móde 2024

Ďalšími trendy farbami sú pistáciová, almost navy, millenial pink, forest green, silver lavender, red leather a neutrálnejšie farby brush, mushroom a quiet shade.

Aké trendy v dámskej móde 2024 prinesú módne prehliadky do našich šatníkov?

Tendy v dámskej móde 2024 a ľahké biele šaty.

Biela, farba čistoty, nevinnosti, vždy elegantná, vhodná pre leto, ale aj zimu. S nástupom teplejších období nám znova prídu do módy jemné a vzdušné materiály.

Tento rok značky ako Prada alebo Stella Mccartney prišli s krásne jemnými, elegantnými šatami, ktoré sa perfektne hodia na nesmierne veľa príležitostí. Ich hlavným zámerom bolo ukázať nadčasovú krásu ľudského tela, ktorá vyniká vo voľných vrstvách kvalitných, priehľadných bielych látok.

Neváhajte a noste bielu, či už vo forme šiat, alebo iných kúskov, je ľahko kombinovateľná a univerzálna.

biele šaty trendy jar/leto 2024, trendy v dámskej móde 2024
veľké dámske kabelky, trendy v dámskej móde 2024

Veľké kabelky

Čím väčšia, tým lepšia. Návrhári sa s tým skutočne nepárali. Značky ako Sandy LiangSTAUD prišli s nápadom obrovských kabeliek.

Možno sa vám zdá, že je to na vás príliš, ale zamyslite sa, koľkokrát ste sa sťažovali na málo priestoru v kabelke? Make-up, okuliare, smartphone, lak na vlasy, zrkadlo, peňaženka…skrátka všetky každodenné nevyhnutnosti.

Všetko v jednej kabelke – prečo nie? Trendy v dámskej móde 2024 nám vravia, ak je dosť veľká, tak bez problémov.

Metalické farby ako trendy v dámskej móde 2024

Ralph Lauren alebo Alexander Mcqueen navrhli rôzne večerné šaty, kostýmy, nohavice a doplnky v metalických farbách. Aby publikum a tlač prekvapili išli za hranice zlatej a striebornej. Siahli aj po bronzovej.

Blíži sa nám plesová sezóna a trendy voľbou by boli šaty v týchto nevídaných patinách. Nemusíte sa báť nežiadanej pozornosti, predsa spomeňme si napríklad na Joan Crawford. Na odovzdávaní cien akadémia mala na sebe strieborné šaty s ladiacimi sivými vlasmi a nikto by si o nej ani len nepomyslel niečo zlé.

Trendy v dámskej móde 2024 nám našepkávajú: Zažiarte ako zlatý Oscar a oblečte sa do zlata.

metalické farby, trendy v dámskej móde 2024
voľné strihy a otvorené materiály, trendy v dámskej móde 2024

Voľné strihy a otvorené materiály

Po vzore minulého obdobia pokračujú trendy v dámskej móde v roku 2024 v štýle voľných strihov. Voľné nohavice s vysokým pásom, široké saká s vypchávkami, kabáty a ďalšie iné kúsky zažívajú svoj módny comeback. Látka, ktorá na tele príjemne spadá, zakrýva nedostatky a pôsobí ležérne a jednoliato. Riedka čipka alebo pleteniny so širokými očkami fungujú výborne ako náhrada ľahkých látok. Táto alternatíva sa hodí aj do teplejších dní, keďže dovoľujú pokožke dýchať. Dámy bojace sa ukázať viac pokožky, by mali skôr siahnuť po jemných, skoro až priehľadných látkach s podobným efektom.

Kvety a trendy v dámskej móde 2024

Ako predchádzajúce obdobie, tak aj toto, kvety a kvetinové vzory nás neopúšťajú. Vyzerá, že tento rok uvidíme veľa kvetov hlavne ruží, pretože ruža sa stala nekorunovanou kráľovnou medzi kvetmi tohto roka. Červená ruža, symbol romantiky, obľúbený kvet mnohých, sa objavila napríklad aj na šatách od Alexandra Mcqueena.

Po desaťročia boli kvety inšpiráciou a múzou mnohých umelcov. Nepredpokladáme, že vyjdú z módy najbližších niekoľko rokov. Kvety na dáme pôsobia jemne a elegantne, podčiarkujú ženskosť nositeľky. Dámy ich nosia neformálne, ale kombinujú aj pre slávnostnejšie udalosti.

kvetinové vzory, trendy v dámskej móde 2024
mini šortky, mini sukne, mini šaty, trendy v dámskej móde 2024

Trendy v dámskej móde 2024 a Mini 

Mini sukne, šortky, šaty… Máme tu MINI mániu!

Zo širokých a dlhých nohavíc sa dostávame aj do ďalšieho, tentokrát veľmi krátkeho, extrému. Trendy v dámskej móde a mini sukňa alebo šaty sa dajú doplniť vkusnými pančuškami alebo nosiť bez nich. Sú praktické pri vysokých teplotách, pri ktorých nosenie čohokoľvek dlhého dokáže byť utrpením.

Vhodne doplnenou obuvou na vysokom podpätku vieme docieliť optické predĺženie nôh a ešte znásobiť wow efekt.

90-te roky

Helmut Lang, Bottega Venetta alebo Loro Piana dávajú 90-tym rokom druhý dych. Kožené kabáty, voľné kostýmy, košele, kombinácie ala kancelárska móda. Prevláda skôr diskrétna elegancia a chladný minimalizmus v chlapčenskom štýle.

Vyzerá to, že módni návrhári sa prehrabovali dávno zabudnutou časťou ich šatníka (poprípade šatníka ich matky). Samozrejme, tento trend sa nesnažíme akýmkoľvek spôsobom haniť. Vintage a retro je in a ekologické.

trendy v dámskej móde 2024, 90.roky v móde hlásia comeback, dámsky kostým, košele, nohavice, biznis oblečenie

Máme teda predstavu, aké trendy v dámskej móde 2024 môžeme očakávať. Vyzerá, že nás čaká pestrý a zaujímavý rok. Niečo sa vrátilo, niečo zostalo. Vidíme extrémy ale aj klasiku. Ale veď, prečo nie? Móda je o experimente, skúšaní a vyjadrovaní seba. Všetci by sme mali nosiť to, čo vyjadruje nás, našu osobu a vnútro. Moderná doba nám to dovoľuje a byť hrdý sám na seba nie je hriech.

Pridaj komentár