Nero Giardini je talianska značka obuvi a doplnkov, ktorá sa stala symbolom elegancie, kvality talianskeho remesla. Táto prestížna firma má dlhú históriu a výnimočnú povesť, ktorá ju radí medzi špičkové značky na trhu obuvi. Značka je známa pre svoje inovácie, luxusné materiály a nádherný design. V tomto článku sa pozrieme na históriu značky Nero Giardini, jej filozofiu a niektoré z najobľúbenejších produktov, ktoré ponúka.

inovácie, luxusné materiály a nádherný design

nero giardini

História značky nero giardini

História značky Nero Giardini siaha až do roku 1975, kedy bola založená v talianskom meste Monte San Pietrangeli. Odvtedy prešla mnohými transformáciami a inováciami, aby sa stala jednou z najuznávanejších značiek na trhu. Značka je stále rodinným podnikom, čo jej umožňuje udržiavať vysokú úroveň kvality a remeselné zručnosti. 

Enrico Bracelente nero giardini
Enrico Bracalente

Zakladateľ značky Enrico Bracalente sa narodil do farmárskej rodiny v roku 1957 a celé detstvo tvrdo pracoval. Vyučil sa ako obuvník v továrni na výrobu topánok v neďalekom regióne. Neskôr so svojím bratom Luigim založili obuvnícku firmu. Prvé topánky začali vyrábať v suteréne kostola v dedine. Zo začiatku robili všetko svojpomocne, obstarávali materiály, vyrábali topánky (na začiatku tridsať denne) a jednali s veľkoobchodníkmi. Nemali žiadne finančné zdroje, a preto, keď dostali výplatu, nakúpili materiál a začali celý proces odznova. Zlom nastal, keď jedna nemecká firma zadala veľkú zákazku. Investovali do ťažkých strojov a zvýšili výrobu. Začali tiež najímať ľudí. V polovici osemdesiatych rokov mali tridsať pracovníkov. V máji 1998 došlo k prevodu vlastníctva na samotného Enrica Bracalente.

Rozvoj značky

Značka, ktorá sa zrodila ako malá dielňa, sa vyvinula v roku 1990 a v priebehu niekoľkých rokov sa stala skutočným symbolom vo svete obuvi a zabezpečila si miesto aj v sektore módnych doplnkov.

Dnes sú topánky Nero Giardini módnou ikonou, ktorá presahuje národné hranice a vo svete sa prezentuje ako zástava Made in Italy. Každý výrobok označujú značkou Made in Italy, pričom zank je vyrobený špecializovaným remeselným spracovaním, ktoré zaručuje neustále zlepšovanie a ochranu talianskeho know-how.

Rozhodnutie vyrábať všetky svoje topánky v talianskej továrni, na rozdiel od takmer všetkých ostatných talianskych značiek, robí z obuvi 100% taliansky výrobok, ktorý zaručuje pracovné miesta a bráni know-how a štýl Made in Italy. Napriek technologickej a priemyselnej výrobe obuvi sa Nero Giardini snaží zachovať odtlačok remeselnej zručnosti a niektoré fázy práce stále vykonáva ručne.

Jedným z hlavných princípov, ktoré vedú značku, je oddanosť kvalite. Výber najkvalitnejších materiálov a starostlivá výroba sú kľúčovými prvkami vytvárania produktov tejto značky. Nero Giardini spolupracuje s výhradne talianskymi dodávateľmi kože, aby zabezpečili tú najvyššiu kvalitu výrobkov. 

nero giardini vivi lulu
ručná výroba nerogiardini

oddanosť kvalite a starostlivá výroba

Dôležitou súčasťou filozofie značky je aj udržateľnosť. Firma si je vedomá vplyvu módneho priemyslu na životné prostredie a preto sa snaží minimalizovať svoj ekologický odtlačok. Nero Giardini podporuje trvalú udržateľnosť tým, že vyrába produkty, ktoré sú dlhotrvajúce a odolné, čo znamená menej odpadu. Ďalej sa snaží znižovať emisie CO2 pri výrobe a distribúcii svojich produktov.

Topánky nero giardini

Nero Giardini vyrába topánky pre dospelých aj modely pre deti všetkých vekových kategórií. V sortimente tejto značky dominujú neformálne topánky, čižmy a tenisky, no nájdu sa aj prísne modely vhodné do biznis prostredia. Na podrážkach sa väčšinou vyskytuje miniatúrna talianska vlajka.

nero giardini vivilulu
modely nerogiradini v našej ponuke

 

Nero Giardini používa na zvršky svojich topánok nubuk (z teľacej kože), hladkú teľaciu kožu rôznych typov (metalizovaná, lesklá, lakovaná, matná, patinovaná, perforovaná), zrnitú a potlačenú teľaciu kožu, teľaciu semiš (niekedy hladkú, inokedy s laserovým spracovaním ), kozia koža a kozí semiš, hovädzia koža (hladká, potlačená, perforovaná, prešívaná). Podšívka topánok sa vyrába z teľacej kože, ovčej kože, bravčovej kože. Niektoré modely sa vyrábajú kombináciou podšívky z ovčej a bravčovej kože.

Dizajn väčšiny modelov je Cemented; inými slovami, zvršok sa len prilepí na podrážku. Niektoré modely sú vybavené našitou podrážkou, ktorá je samozrejme pre maximálnu spoľahlivosť aj lepená.

nero giardini

elegancia, kvalita a inovácia

Celkovo možno povedať, že Nero Giardini je značka, ktorá spája taliansku eleganciu, kvalitu a inováciu. Jej história a filozofia ju robia jedným z lídrov na trhu obuvi a doplnkov. Pokiaľ hľadáte produkty, ktoré vám poskytnú nielen krásu, ale aj dlhotrvajúcu kvalitu, Nero Giardini je voľbou, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

Pridaj komentár